Jaké to je být zdravotní sestrou?

30. září 2018 v 20:57 | Kia |  ♦ Různé žvásty ♦
V životě jsem si nemyslela, že zrovna já budu zdravotní sestra. Během dětství jsem vystřídala spoustu idilek, od profesionální jezdkyně k modelce, ale zrovna sestra mezi nimi nebyla. Při přihlášce na střední školu jsem zdravotnickou školu dala jen kvůli mamce, první byla zemědělka. Hle a stejně jsem na tý "zdrávce" skončila. Během školy jsem si říkala, že ne, to dělat nebudu, budu pracovat jinde. A stejně jsem, jako jedna z mála, v té nemocnici skončila.

Není to práce pro každýho. Člověk musí být v rozumné míře spolehlivý, flexibilní, rychle reagující, psychicky srovnaný, empatický. Bohužel realita je jiná a při dnešní době nedostatku personálu se do zdravotnictví bere každý. Doslova každý.

Člověka nesmí většina věcí rozházet. Od nepříjemných příbuzných po smrt člověka. Když byste si to brali moc do hlavy, zblázníte se z toho. Někdo může říct, že sestry bývají suché a nemají úctu k lidem. Ale mají, jenže kdyby si každou smrt brali, tak by je to zničilo. Musela jsem se to naučit hned u první. Nebylo to lehké, ale člověk si to nesmí připouštět. Musí pochopit, že je to součást života jako takového.

Pokud chcete pracovat v nemocnici u lidí, připravte se na těžkou práci jak fyzickou, tak psychickou. Že budete mít problémy se spánkem, občas vás váš oblíbený pacient psychicky položí, když najednou umře. Ale nejsou to jen ty špatné chvilky. Dá vám úsměv na tváři, když vám někdo řekne, že je rád, jaká jste, že jste empatická a snažíte se vyhovět. I ta lítající smradlavá plena vám vykouzlí úsměv na tváři!

Výsledek obrázku pro nurse

Jakou školu studujete? Pokud pracujete, jakou práci máte? Baví vás? Čím chcete v životě být?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BlondCliché BlondCliché | Web | 2. října 2018 v 9:40 | Reagovat

Zdravotní sestřičky opravdu obdivuji. Já bych to nezvládla, ani fyzicky ani psychicky. Takže smekám! :) Já pracuji v kanceláři a náplní mé práce je samozřejmě administrativa, jsem tu poměrně spokojená. Někdy mám nutkání jít zachraňovat svět, ale to máme asi občas každý :)

2 Romča Romča | Web | 10. října 2018 v 14:23 | Reagovat

Tahle práce zdravotní sestry tak tě upřímně obdivuji a věřím, že to není vůbec lehké. Já bych to osobně nezvládla už jen kvůli smrti nebo vidět člověka nemohoucího..bych si to brala hodně k sobě a i by mě to si myslím složilo.. Je to taky dřina i asi celkově praxe ve škole kde člověk se stará o staré lidi. Já jsem se vyučila kadeřnicí ne proto, že bych vyloženě po tom toužila či chtěla, ale tehdy jsem chtěla být něčím vyučena a třeba si i bokem tím korunku vydělat..Nakonec jsem stejně skončila v obchodě prvně jako prodavačka a pak jako zástupkyně. Ta práce mě moc bavila hodně to v ní i utíkalo, člověk je mezi lidmi, dělá objednávky a tak.. Akorát teď jsem na mateřské s roční dcerkou a přemýšlím až mi mateřská skončí tak půjdu asi do skladu do fabriky tak uvidíme :). Protože sice práce v obchodě je fajn, baví mě. Jenže člověk musí být v práci o svátcích na úžasným štědrém dnu taky a víkend je v práci a když někdo omarodí jste tam za něj celý den vy :/

3 benjaminek benjaminek | Web | 27. října 2018 v 19:42 | Reagovat

Je to skvělý článek, protože nyní sním o tom se stát sestřičkou. Už vim, že je to hodně fyzicky a psychicky náročné ale i tak bych do toho chtela jít. Taky jsem o tomhle nesnila, když jsem byla malá. Ani by mě to nenapadlo, ale teď o tom vážně uvažuji a chtela bych to dělat. Snad mi to vyjde :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama