Září 2018

Jaké to je být zdravotní sestrou?

30. září 2018 v 20:57 | Kia |  ♦ Různé žvásty ♦
V životě jsem si nemyslela, že zrovna já budu zdravotní sestra. Během dětství jsem vystřídala spoustu idilek, od profesionální jezdkyně k modelce, ale zrovna sestra mezi nimi nebyla. Při přihlášce na střední školu jsem zdravotnickou školu dala jen kvůli mamce, první byla zemědělka. Hle a stejně jsem na tý "zdrávce" skončila. Během školy jsem si říkala, že ne, to dělat nebudu, budu pracovat jinde. A stejně jsem, jako jedna z mála, v té nemocnici skončila.

Není to práce pro každýho. Člověk musí být v rozumné míře spolehlivý, flexibilní, rychle reagující, psychicky srovnaný, empatický. Bohužel realita je jiná a při dnešní době nedostatku personálu se do zdravotnictví bere každý. Doslova každý.

Člověka nesmí většina věcí rozházet. Od nepříjemných příbuzných po smrt člověka. Když byste si to brali moc do hlavy, zblázníte se z toho. Někdo může říct, že sestry bývají suché a nemají úctu k lidem. Ale mají, jenže kdyby si každou smrt brali, tak by je to zničilo. Musela jsem se to naučit hned u první. Nebylo to lehké, ale člověk si to nesmí připouštět. Musí pochopit, že je to součást života jako takového.

Pokud chcete pracovat v nemocnici u lidí, připravte se na těžkou práci jak fyzickou, tak psychickou. Že budete mít problémy se spánkem, občas vás váš oblíbený pacient psychicky položí, když najednou umře. Ale nejsou to jen ty špatné chvilky. Dá vám úsměv na tváři, když vám někdo řekne, že je rád, jaká jste, že jste empatická a snažíte se vyhovět. I ta lítající smradlavá plena vám vykouzlí úsměv na tváři!

Výsledek obrázku pro nurse

Jakou školu studujete? Pokud pracujete, jakou práci máte? Baví vás? Čím chcete v životě být?

Zima se blíží aneb jak se na ni připravit?

5. září 2018 v 17:59 | Kia |  ♦ Další, další ... ♦
Zima se blíží pomalu, ale jistě. A sní přichází často sníh, chladné období, u nás koňáků bláto ... zima není zrovna moje oblíbené období, spíše ji beru jako nutné zlo. Proto bych vám ráda poradila pár typů a rad, jak zimu příjemněji přežít. Nuže, jdeme na to!

  • Připrav si auto na zimu včas. Pokud vlastníte auto, je dobré si pořídit pár vychytávek, které vám v zimě rozhodně pomohou. Často jsou mrazy a zdlouhavé odstraňování, když ještě k tomu pospícháte, je pěkně otravné. Existuje sprej na rozmrazování zamrzlých oken. Dá se sehnat jak v autoprodejnách nebo v Kiku a podobných obchodech. Rozhodně ušetří čas. Stačí nastříkat a nechat pár sekund působit. Zároveň pokud vám často zamrzá i okno vevnitř, vemte si ponožku, naplňte ji kočkolitem a zavázanou vložte pod sedadlo. Neodstraní to mráz úplně, ale půjde velmi lehce pak odstanit!
  • Pořizuj oblečení dřív. Obchody často zdražují těsně před zimou zimní produkty, protože ví, že je lidé jednoduše budou kupovat. Jsou to hlavně zimní bundy, kabáty, kožené bundy, čepicí a zimních bot. Nejen, že v létě ušetříte spoustu peněz, ale navíc je i větší výběr, hlavně na e-shopech, kde naleznete nádherné jak zimní bundy dámské, tak pánské ... Doporučuji zároveň spíše vrstvit více vrst oblečení na sebe, zkusila jsem to letošní zimu a byla mi mnohem méně zima s více kousky slabšího oblečení, než když bych si vzala celo chlupatý kabát.
  • Svíčky, káva, chlupaté věci. Je plno věcí, jak si zpříjemnit domácí prostředí. Ráda v zimě se zachumlám do peřin se šálkem kávy, chytnu kočku k sobě a dívám se na filmy či píšu články na své stránky. I když je venku zima, pořád přeci si musíme užívat!
  • Udělejte si na vše čas. Zimě je celkově zpomalenější. Jak padá sníh a vše venku zamrzá, auta i autobusy musí jezdit opatrně, tudíž se vyplatí jet dřívějším autobusem (pokud nechcete přijít do školy nebo práce pozdě úmyslně) a hlavně o něco dřív vstávat. Není nic příjemného klouzat se po kluzké silnici, když vidíte, že už autobus přijel. Hlavně se brzo stmívá! Takže využijme času (a světla) co nejvíce.
  • Buďte pozitivní. Zima je chladná, bez barev, ale přesto se na ní dá nalézt mnoho krásného. Teplné noční večery s partnery, sledování seriálů, zimní sporty, hraní si ve sněhu ... je i tak plno možností, jak si tohle zimní období užít!

Výsledek obrázku pro winter tumblr

Máte rádi zimu? Pokud ne, jaké je Vaše oblíbené roční období?

Fotografie, co pro mě hodně znamenají

3. září 2018 v 18:44 | Kia |  ♦ Fotografický koutek ♦
Dnes bych vám ráda ukázala pár fotografií, které ukazují drahé okamžiky v mém životě. Ať už to je banální pitomost, jako focení v hezkých šatičkách nebo překonání sama sebe. Každá z těchto fotografií pro mě mnoho znamená a ukazuje důležité a osobní okamžiky mého života.

První focení, které jsem měla s mým prvním koníkem. Byl to zároveň den, kdy jsem z něj poprvé po roce spadla.